Мејведер се ВРАЌА во рингот: ЕПСКИ реванш и уште еден спектакл во ист ден!?

Тоа дефинитивно би бил најголемиот спортски спектакл на сите времиња, иако тешко е за верување…

Американскиот боксер Флојд Мејведер најави враќање во рингот „од пензија“ и ја шокираше јавноста со изјавара дека е подготвен во ист ден да ги одмери силите со Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов.

– Зборував дека би се борел со Хабиб и Конор во ист ден. Со Хабиб преку ден, а против Конор во вечерните часови. Платите една цена, на пример 250 долари и ги гледате двете борби – рече Флојд Мејведер.

Нема сомнение, дека доколку биде потврдена оваа информација, тоа дефинитивно би бил најголемиот спортски спектакл на сите времиња, иако тешко е за верување…

Прочитајте и...  Ѓоковиќ освои гем, судијата го „додели“ на Федерер (ВИДЕО)

Никогаш досега не се случило еден боксер во еден ден да има големи меча. Тоа ви е исто како на пример во фудбалот, актуелниот европски шампион Ливерпул во претпладневните часови да игра дерби против Манчестер сити, а во попладневните часови истиот ден на терен да се сретне против Челзи.

Потсетување дека пред три години во епски меч го нокаутираше Ирецот Конор Мекгрегор во 10. рунда.

Неодамна менаџерот на Нурмагомедов изјави дека промотери во Саудиска Арабија беа подготвени да платат и 100 милиони едолари доколку Нурмагомедов прифати да се бори против Мејведер или Мекгрегор на нивно тло.

Прочитај повеќе

Денеска во Ѓорче ечеше „Мртов шиптар, добар шиптар“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Словенецот Погачар сензационален победник на Тур де Франс

Слободен печат

Левски му се реваншира на МЗТ Скопје за вчерашниот пораз

Слободен печат

Ново гол шоу на Лидс, први минути во Премиер лигата за Алиоски

Слободен печат

Вардар поразен од „лавовите“ во градското дерби

Слободен печат

Мајсторе што направи, Хрват го постигна автоголот на деценијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ освои гем, судијата го „додели“ на Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ се изнамачи со 97. тенисер на светот но обезбеди полуфинале во Рим

Слободен печат

Мото ГП: Поништен најбрзиот круг на Бањаја, пол позицијата за Вињалес

Слободен печат

Навивачите воодушевени: Ливерпул експресно ја заврши работата, Жота нов играч на „црвените“

Слободен печат

Тајсон е во топ форма, за малку ќе му ја „откинеше“ главата на тренерот (ВИДЕО)

Слободен печат

Стартува Серија А, се тресе ли тронот на Јувентус?!

Слободен печат