Мегваер ќе биде најскапиот дефанзивец во светот!?

„Црвените ѓаволи” ќе платат 80 милиони фунти на Лестер за одбранбениот играч Мегваер, пренесува „Скај Спортс”.

Така, Мегваер ќе стане најскапиот дефанзивец во светот, надминувајќи го досегашниот рекорд на Вирџил ван Дајк, кој му се придружи на Ливерпул во 2018 година за 75 милиони фунти. Ова не е ништо ново, бидејќи од претходно се шпекулираат ваквите најави.

На почетокот на седмицата, пропушти тренинг сесија на „лисиците”, при што официјалната верзија е болест, но според многумина, причината била преговорите за трансферот на дефанзивецот во екипата на „црвените ѓаволи”.

Прочитајте и...  Фернандеш: Манчестер јунајтед треба да ја заврши сезоната со трофеј!

Има договор со Лестер уште четири години, што му овозможи на неговиот тим да биде смирен дека нема да го продаде толку лесно.

„Лисиците” цврсто изјавија дека играчот не е на продажба, но тие на крајот имаат тенденција да го пуштат да оди на „Олд Трафорд” доколку ја добија посакуваната сума, која според информациите би можела да достигне и до 90 милиони фунти.

Прочитај повеќе

Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Слободен печат

„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат