Меѓу Косово и Србија нема да има средба во Париз – Слободен печат
ВестиРегион

Меѓу Косово и Србија нема да има средба во Париз

Канцеларијата за медиуми на германската Влада, потврди дека е одложен состанокот што беше повикан од страна на Макрон и Меркел да се одржи во Париз, за време на Берлинскиот самит, пренесува „Газета Експрес“.

– Точно е, најавениот состанок за 1 јули ќе биде одложен“. Вака информирале за Дојче Веле, германските владини претставници.

Во одговорот, исто така се вели дека Германија и Франција остануваат во близок контакт со Косово и со Србија.

Исто така, германската влада одби да даде информации за состанокот од средата во Берлин меѓу делегациите од Косово и Србија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close