Меган во раскошен фустан, Кејт во поконзервативно издание, а принцовите се држат на дистанца (ФОТО) - Слободен печат

Меган во раскошен фустан, Кејт во поконзервативно издание, а принцовите се држат на дистанца (ФОТО)

Поминаа четири месеци откако Меган Маркл и Кејт Мидлтон со своите сопрузи се појавија заедно на некој настан. Сепак, Денот на сеќавањето на жртвите од Првата и од Втората светска војна не можеа да го пропуштат и покрај нетрпеливоста меѓу двајцата принцови.

In line with royal tradition, Meghan, right, and Kate were pictured on separate balconies, with Kate joining the Queen, 93, left, and Duchess of Cornwall, 72, on the main balcony

Со оглед на изборот на аутфитот, се чини дека и војвотките се натпреварувале, но на посуптилен начин.

За оваа прилика припадниците на кралското семејство мора да носат темна облека, па обично се облекуваат во црна или темносина боја.

Меган се појавила во црн фустан од раскошен брокат со нешто потворено деколте, кое предизика големо внимание. Носела темно сини салонки од брендот „Deneuve“, кои чинат 620 фунти и црна ташна.

Поради моделот на фустанот што го носеше, низ медиумите веќе почнаа да се шират шпекулации дека Меган е бремена.

Megan Markl
Profimedia

Нешто поконзервативната Кејт облекла многу едноставен темносин фустан, кој ја истакнувал нејзината витка линија, а за тоа придонел и елегантниот црн каиш од плиш. Комбинацијата ја надополнила со држач за коса од популарен шпански бренд од 20 евра, кој е еден од водечките трендови сезонава.

Kejt Midlton
Profimedia

 

 

Прочитај повеќе

Поради фотографијата на која покажала премногу ги изгубила следбениците на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Шок на сцена! Пејач почина на неговиот настап: „Прекина со свирење, се извини и ја спушти главата“… (ФОТО)

Слободен печат

Рита Ора нема милост: Ги полуде фановите со последните фотографии – позира во проѕирна маичка под која нема ништо! (ФОТО)

Слободен печат

Нашата Ана Марија од Скопје зачекори на модната писта на „Guess“ во Лугано (ФОТО)

Слободен печат

Уловен во прељуба: Реакцијата на овој маж кога ќе сфати дека го снимаат е бесценета (ВИДЕО)

Слободен печат

Зарем е можно вака да изгледа: Први фотки на Камерон Дијаз по породувањето (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × five =

Прочитај повеќе

Одри Хепберн почина на денешен ден во 1993 година

Слободен печат

Јелена Карлеуша снима дует со трансвестит од Јужна Америка: Се вика Пабло и велат дека има подобар задник од 90 отсто од жените!

Слободен печат

Младата актерка воодушеви со невообичаената модна комбинација! (ФОТО)

Слободен печат

„Животот ми се промени…“: Пејачката Елена Миленковска се повлекува од натпреварување во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен печат

На денешен ден починал еден од најголемите југословенски писатели Бранислав Нушиќ!

Слободен печат

Ова се најчестите причини зошто жените се одљубуваат!

Слободен печат