Меган Маркл верува дека кралското семејство ковало завера против неа?

Бившата војвотка од Сасекс, Меган Mаркл, верува дека постоела завера против неа од страна на членовите на кралското семејство за да се уништи нејзината репутација.

Меган Маркл / Фото: Профимедиа

Меган мисли дека сè почнало кога се вселила во Кенгсингтонската палата со принцот Хари во 2018 година. Меган верува дека сакале да ја нарушат нејзината репутација откако се омажила со Хари за да го растурат нивниот брак, пренесуваат странските медиуми.

Меган Маркл и прицот Хари / Фото: EPA-EFE/NEIL HALL

„Беше убедена дека постои завера против неа, па буквално се самоизолираше кога се преселија во Фрогмор“, рекол нејзин пријател.

Меган Маркл / Фото: Профимедиа

„Мислам дека се чувствуваше како аутсајдер од самиот почеток. Ова не беше живот на каков што беше навикната и сакаше да си замине оттаму. Почна да се чувствува изолирано и да и недостасуваат мајка и и пријателите од Лос Анџелес. Тоа што ја мачеше Меган е фактот дека не заработува пари. Отсекогаш работеше и мислам дека не се чувствуваше исполнето. Желбата за финансиска независност беше една од најголемите причини за заминување.“, открива тој.

Прочитајте и...  Муза на Хичкок и принцеза на Монако: Модната икона Грејс Кели која се откажа од актерството во врвот на кариерата! (ФОТО)
Меган Маркл и Хари во Лос Анџелес / Фото: Дејли мејл

Без оглед на пишувањето на медиумите дека Меган и Хари не се снашле добро во Лос Анџелес, тие развиле пријателство со Адел и со Леонардо Дикаприо.

Меган Маркл и Хари / Фото: Profimedia

„Сигурна сум дека нивниот друштвен живот ќе се развива на вечери и на журки во Лос Анџелес, каде што ќе бидат опкружени со луѓе на кои можат да им веруваат“, рекла Мелани Бромли, уредничка на популарниот канал „Е News“.

 

Прочитај повеќе

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски