Меган Mаркл сподели нова слика од Арчи по повод Денот на мајката (ФОТО)

„Им оддаваме почест на сите мајки. Оние кои биле, кои се и оние кои ќе бидат. Им честитаме на сите. Денес е Ден на мајката во Америка, Канада, Австралија, Јужна Африка, Кенија, Јапонија и во земји во дел од Европа. Ова е првиот Ден на мајката на војвотката од Сасекс“, стои во објавата на инстаграм-профилот ‘Duchess of Sussex’.

принтскирн: Instagram

За оваа посебна пригода, Меган и принцот Хари споделија нова фотографија на Инстаграм, покажувајќи ги ноџињата на нивното бебе. Со фотографијата исто така ѝ се оддава почит и на мајката на Хари, принцезата Дајана. На сликата која е направена во нивниот дом во Виндзор, омиленото цвеќе на Дајана, познато како „незаборав“, може да се види во позадината.

Објавата за помалку од еден час собрала повеќе од половина милион лајкови, а луѓето ширум светот на војвотката ѝ го честитаа Денот на мајката.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат