Меган Маркл се појави на шоуто „America’s Got Talent“ и расплака еден од натпреварувачите

Меган ги изненади учесниците и гледачите на финалето на шоуто „America’s got talent“, а особено учесникот Арчи Вилијамс кој се натпреварува како пејач. Таа реши да му испрати специјална порака.

Имено, Меган снимила видео со порака до 59-годишниот Арчи, кој по грешка бил осуден на 36 години затвор, а бил ослободен минатата година. Неговата животна приказна ја трогнала 39-годишната Меган која решила да го изненади на свој начин.

Instagram

„Здраво Арчи! Само сакав да ви кажам дека вашата приказна толку многу нè трогна што секоја недела навиваме за вас! Се гордееме и навиваме за вас, едвај чекаме да ве видиме повторно. Ние сме со вас“, му рече Меган.

Меган се пошегува дека нејзината поддршка не е само заради името, со оглед на тоа и нејзиниот син се вика Арчи.

Прочитајте и...  Алиша Кис се пофали со стомачните мускули и ги остави обожавателите без зборови! (ФОТО)

Арчи, од друга страна, беше во потполно неверување кога ја виде и слушна Меган. Нејзината порака навистина го расплака.

Instagram

Арчи бил осуден за наводно силување на 31-годишна жена уште во 1982 година врз основа на несигурни докази и изјавата на жртвата дека изгледал како напаѓач. Казната ја поминал во затвор сѐ до моментот кога базата на податоци за отпечатоци на ФБИ не ја докажала неговата невиност во 2019 година.

Instagram

 

Тоа беше последното јавно и телевизиско појавување на Меган, бидејќи таа и принцот Хари се обидуваат да го зајакнат својот „бренд“ во Америка, каде привлекоа големо внимание деновиве.

Тие покажаа отворен гнев кон сегашниот претседател на САД, Доналд Трамп и открија дека својот глас на претстојните избори ќе го дадат на Џо Бајден.

Прочитајте и...  ФОТО: Софија Вергара во реклама за долна облека пред 20 години

Поврзани вести

Како Старите Грци се справувале со депресијата и со анксиозноста

Слободен печат

Научниците открија колку долго коронавирусот се задржува на кожата

Слободен печат

Дневен хороскоп за 24 октомври 2020: На Јарецот нема да му недостига страст, а Бикот конечно ќе мрдне од мртвата точка

Слободен Печат

ВИЦ НА ДЕНОТ: Мерки

Слободен печат

ФОТО: Ќерката на актерот Алек Болдвин повика на гласање со топлес фотографии

Слободен Печат

Бијонсе изгледа неверојатно во новата кампања за спортска облека во соработка со „Adidas“

Слободен Печат

Остави Коментар