1 C
Скопје

Меган Маркл откри дека летово доживеала траума: Војвотката со болка и тага раскажа дека претрпела спонтан абортус

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, призна дека имала спонтан абортус во текот на летото и откри за чувството на „скоро неподнослива тага“.

Знаев, додека го гушкав своето првородено дете, дека го губам второто“, напиша Маркл за „New York Times“.

Instagram
Instagram

Маркл рече дека го загубила своето второ дете откако едно утро во јули оваа година, неочекувано почувствувала „остар грч“. Неколку часа подоцна, од болничкиот кревет гледала како се крши срцето на нејзиниот сопруг додека се обидувал некако да ја утеши.

Instagram
Instagram

Опишувајќи го трагичниот момент кога сфатила дека „нешто не е како што треба“, таа напиша: „Откако му ја сменив пеланата на Арчи, почувствував остар грч. Паднав на подот со него во рацете, потпевнувајќи приспивна песна за да нè смири двајцата, весела мелодија како силен контраст на моето чувство дека нешто не е како што треба“.

Прочитајте и...  Редок камен со необична сличност со „Cookie Monster“ со вредност од 10.000 долари
Instagram
Instagram

Меган Маркл е првиот (неофицијален) член на британското кралско семејство која ја опиша „неподносливата тага“ и отворено прозборе за абортус. Меган и принцот Хари го добија своето прво дете Арчи на 6 мај 2019 година.

Поврзани вести

Општина Карпош: Направените штети многу тешко се санираат дури и по законски пат

Анета Стојковска

ВИДЕО: Во исчекување на вакцините против ковид-19, земјите од Западен Балкан го губат трпението

Илинка Иљоска

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Остави Коментар