МЕГАН МАРКЛ ОЧАЈНА: Новото правило на кралицата ја шокираше војвотката – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

МЕГАН МАРКЛ ОЧАЈНА: Новото правило на кралицата ја шокираше војвотката

Претходно, кралицата Елизабета апсолутно се спротивстави на идејата на Меган Маркл да пишува мемоари и да ги објави.

Кралицата Елизабета е сосема свесна за протоколарните правила кои војвотката Меган ужива да ги крши, па конечно реши да стави крај на сето тоа.

Таа дознала за идејата Меган и Хари да посвојат уште едно куче од стационар, овојпат за малиот Арчи, па решила да воведе ново правило.

Тие работат во канцелариите во една од куќите на кралицата, а таа пак, не сака таму да влегуваат животни. Кралицата им кажала дека може да прават што сакаат на својот имот во Фрогмор, но не и во дворците кои се под нејзина надлежност.

Претходно, кралицата Елизабета апсолутно се спротивстави на идејата на Меган Маркл да пишува мемоари и да ги објави.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close