Меган Маркл може, но Кејт Мидлтон НЕ СМЕЕ да ја носи оваа боја на кармин – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Меган Маркл може, но Кејт Мидлтон НЕ СМЕЕ да ја носи оваа боја на кармин

Кралскиот протокол наложува дискретност и суптилност кога е во прашање шминкањето, но веќе на сите им е јасно дека за Меган не важат истите правила како за Кејт Мидлтон.

И Кејт Мидлтон и Меган Маркл се војвотки во кралското семејство, но протоколарните правила за нив значајно се разликуваат.

Пред неколку месеци Меган се појави со црвен кармин на усните, а тоа ги изненади обожавателите на кралското семејство, бидејќи досега не виделе ниту една членка да го носи.

Кралскиот протокол наложува дискретност и суптилност кога е во прашање шминкањето, но веќе на сите им е јасно дека за Меган не важат истите правила како за Кејт Мидлтон.

Всушност, војвотката Кејт има многу поодговорна задача. Нејзиниот сопруг има големи изгледи во блиска иднина да стане крал, а таа кралица, а со тоа доаѓа и поголема одговорност кога изгледот е во прашање.

Од друга страна, принцот Хари е шести во редот за наследување на тронот, по своите татко, брат и внуци од брат, а со тоа и мали се шансите еден ден тој да стане крал. Затоа за него и за неговото семејство не важат строгите протоколарни правила, како што е случајот со принцот Вилијам.

Меган Маркл откри КУЛИНАРСКИ ТРИК од нејзината кујна!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close