Меган Маркл и Хилари Клинтон тајно се сретнале во Лондон

Како што пренесува магазинот „Пипл“, британската војвотка Меган Маркл во вторникот се запознала со бившата прва дама на Америка, Хилари Клинтон и тоа на таен состанок.

Хилари ја посетила Меган во лондонската резиденција, а изворот тврди дека двете жени при запознавањето се прегрнале и го поминале попладнето заедно.

На состанокот, кој бил далеку од очите на јавноста, тие две меѓу другото разговарале и за писмото кое Меган ѝ го напишала на Хилари кога имала само 11 години, а во кое барала да се укине една ТВ реклама која Меган ја сметала за сексистичка.

„Двете многу се воодушевуваат една од друга и ова беше една топла и пријатна средба“, рекол извор за странските медиуми.

Прочитајте и...  Ретко која девојка има храброст за вакво нешто: Викторија Лоба си ја скрати косата! (ФОТО)

Посетата не поминала без принцот Хари и малиот Арчи со кого Хилари, наводно си играла додека зборувала за својот внук Џаспер, кој е роден во јули оваа година.

Прочитај повеќе

Наоми Кемпбел сама и гола во подземна железница во Њујорк (ФОТО)

Слободен печат

Шест знаци дека сте алергични на убод од комарец

Слободен печат

Канје Вест сака да биде претседател на Америка, Илон Маск го поддржа

Слободен печат

Зошто пациентите инфицирани со ковид-19 не чувствуваат мирис? Што е аносмија?

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ ѝ се обрати на малата Тијана Дапчевиќ: Сите мисли ќе ти почнуваат со множина и зад секоја ќе стои љубовта

Слободен печат

Дневен хороскоп за 5 јули: Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виц на денот: Нова Година

Слободен печат

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секогаш се фали со бујното деколте, но сега покажа нешто друго: Водителката Марјана Станојковска ги испровоцира фановите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат