Меган Маркл го прекрши застареното модно правило (ФОТО)

Војвотката Меган Маркл и принцот Хари ја посетија меморијалната градина „Поле на сеќавањата“ по повод одбележувањето на Денот на сеќавање на жртвите од Првата светска војна.

Profimedia

Меган за овој настан одбра темни бои, а со својата модна комбинација прекрши едно застарено модно правило. Се работи за комбинација на црната и темносината боја, која долго се сметаше за моден гаф, но Меган сега докажа дека овие две бои заедно изгледаат одлично.

Во волнениот темносин капут со црн каиш под кој се наѕира долниот дел од фустанот, Меган изгледаше елегантно, а за целосниот впечаток дополнително придонесоа и црните кожни чизми до колена со стабилна потпетица.

Како и секогаш, војвотката внимаваше на сите детали, па изгледот го надополни со црни кожни ракавици и асиметричен шешир со машна.

Прочитајте и...  Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)
Profimedia

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат