18.5 C
Скопје

Меган и Хари не ги користат нивните вистински имиња во јавноста: Кралицата Елизабета ги откри!

Како и многу светски ѕвезди, Меган Маркл го користи своето средно име во јавниот живот. Малку е познато дека нејзиното целосно име е Рејчел Меган Маркл.

Токму овој факт ги воодушеви нејзините обожаватели затоа што таа го играше ликот на Рејчел Зејн во серијата „Suits“.

Целосното име на Меган беше во центарот на вниманието пред неколку години кога кралицата Елизабета ја благослови нејзината врска со принцот Хари. Во официјалното соопштение, таа изјави дека го поздравува бракот на нејзиниот внук, принцот Хенри Чарлс Алберт Давид од Велс и Рејчел Меган Маркл.

Како што веќе прочитавте во реченицата погоре, таа не е единствената што не го користи своето вистински или прво име.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)


Дури и нејзиниот сопруг не го користи името што му е дадено при раѓањето. Хари е всушност Хенри, но целиот свет го познава по неговиот прекар, како што еднаш изјави принцот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Иако не е сосема јасно зошто го избрала средното име, а не првото име, Меган неколку пати изјавила дека нејзината мајка ја нарекувала по нејзиното средно име Меган или скратено „Мег“, па веројатно бидејќи пораснала со тоа име, природно дошло да го избере како официјално име за во јавноста.

Поврзани вести

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

„Порака во шише го преминала Атлантикот“: По неколку години се создало неочекувано прекуокеанско пријателство

Слободен Печат

Погледнете што има да каже Ким Кардашијан за сопствениот љубовен живот

Слободен Печат

Џастин Бибер сподели ретка фотографија со неговиот татко: Тато, те сакам со целото мое срце

Слободен Печат

Погледнете кои хороскопски знаци се најдобри родители – рангирани!

Слободен Печат

„Направив сѐ за да ѝ чука срцето на принцезата Дијана“: По 24 години хирургот ги откри деталите од кобната ноќ

Слободен Печат

Остави Коментар