Медведев преку Оже-Алиасим за второ финале на УС Опен

Вториот носител, Данил Медведев е прв финалист на УС Опен откако во полуфиналерто со 6:4,7:5,6:2 го совлада Канаѓанецот Феликс Оже-Алиасим. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Ова ќе биде трето грен слем финале за Медведев, а по втор пат ќе игра во Њујорк. Пред две години загуби од Рафаел Надал во битката за титулата, … Продолжи со читање Медведев преку Оже-Алиасим за второ финале на УС Опен