Медиумите конечно ја „уловија“ Пипа Мидлтон на прошетка со бебето! (ФОТО)

Прекрасната Пипа, сестрата на војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, минатата година на светот го донесе своето прво дете, а од тогаш прилично успешно им се крие на папараците.

Иако со години го пратат секој нејзин чекор, Пипа Мидлтон изгледа дека конечно успеа да ја скрие приватноста подалеку од очите на јавноста.

Profimedia

За се е „крив“ нејзиниот син Артур, кој се роди во октомври минатата година во една лондонска болница и на кого оваа насмеана мајка е максимално посветена.

Profimedia

Јавноста не е запознаена со премногу детали од нејзиниот живот, но едно е сигурно: На Пипа одлично и годи мирниот семеен живот со менаџерот Џејмс Метјуз и нивниот син. Англиските папараци ја забележале за време на прошетка со малиот Артур, додека весело разговарала на мобилен, а весниците веднаш приметиле дека започнала да ѝ побелува косата.

Прочитајте и...  Свежа кожа - ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути
Profimedia

Што се однесува до нејзиниот изглед, Пипа се определила за streetstyle: skinny фармерки, патики и топол есенски капут, а мајките ќе ги интересира тоа и дека одбрала многу практична количка со поголема корпа, идеална за завршување на обврските кога мајката и бебето се сами во текот на денот.

Profimedia

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат