Медисон од 25 метри го „разнесе“ Тотенхем! (ВИДЕО)

Европскиот вицешампион повторно ги разочара своите фанови, претрпеа нов пораз, не ја оправдаа фаворитската улога на гостувањето кај поранешниот премиерлигашки првак, Лестер сити.

Тотенхем после првото полувреме имаше позитива (0:1) благодарение на својот најдобар стрелец Кејн кој стрелаше во 29 минута од средбата на „Кинг пауер“ стадионот во Лестер.

Домаќините успеаја да направат пресврт благодарение на Переира кој израмни во 69 минута, а на пет минути до крајот регуларните 90 во второто полувреме Медисон им донесе голема радост на своите навивачи.

На табелата популарните „лисици“ се на второто место со 11 бодови, Тотенхем после вториот пораз е на петтата позиција со осум.

Денеска од 16.00 часот се играат три средби Барнли-Норич, Евертон-Шефилд јунајтед и Манчестер сити-Ватфорд, а од 18.30 часот силите ќе ги одмерат Њукасл-Брајтон.

Прочитајте и...  Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат