„Медена земја“ ja воодушеви холивудската актерка Џејми Ли Кертис

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на Твитер напиша дека е воодушевена од македонскиот документарен филм „Медена земја“.

– Колку перфектен филм за овој момент. „Медената земја“ е зачудувачка. Алчност. Семејство. Љубов. Чест. Природа. Упорност. Воодушевена сум – напиша Ли Кертис.

Македонскиот документарен филм е номиниран за Оскар во две категории, конкретно за најдобар документарен филм и најдобар странски филм, што е историски успех за македонската кинематографија.

Прочитајте и...  Почнаа карневалските празнувања во Струмица

Прочитај повеќе

Стјуардеса која работела на летови меѓу Сеул и Лос Анџелес е позитивна на коронавирус

Слободен печат

Апел до сите граѓани кои допатувале од ризичните земји, да не одат на работа и во училишта

Слободен печат

Мијалков: За случајот „Монструм“ беа ангажирани сите ресурси на УБК и БЈБ

Слободен печат

Одложено рочиштето за „Рекет“, двајца сведоци не се појавија во судот

Филипче: Испитуваме уште еден можен нов случај на коронавирус

Слободен печат

Општина Карпош повика да се пријават штетите од вчерашното невреме

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Носење заштитни маски во Белгија не е легално

Слободен печат

Откорнат покривот на средното хемиско училиште (ФОТО)

Слободен печат

РЕГИОНОТ ИЗНЕНАДЕН: Србија и БиХ синоќа завеани во снег (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Граѓаните индиректни жртви во директната мала „војна“ помеѓу телевизиите и кабловските оператори

Слободен печат

И покрај појавата на евроскептицизмот – ЕУ останува главен сојузник во очите на граѓаните

Слободен печат

Мијалков, Беџети, Џафери и Алексовски пристигнаа во Кривичен (ФОТО)

Слободен печат