Мбапе знае каде ќе игра во иднина - Слободен печат

Мбапе знае каде ќе игра во иднина

Килијан Мбапе има договор со францускиот шампион до 2022 година, но директорот Леонардо неодамна изјави дека не може да гарантира дека ќе го задржи одличниот напаѓач доколку не сака да потпише нов договор.

Обидите за преговори за новиот договор беа прекинати уште на првата средбат, бидејќи Мбапе одби да разговара  со што покажа дека неговите планови не се да остане во ПСЖ.

Како главен фаворит за споменуваше Реал Мадрид кого го одби при заминувањето во Монако, тој тогаш ја прифати понудата на ПСЖ наместо на шпанскиот тим.

Сега според француските медиуми, желбата на Мбапе е да работи со Пеп Гвардиола. Младиот француски репрезентативец смета дека највеќе би напредувал под водство на Шпанецот кој сигурно во наредните две години ќе го предводи Манчестер сити. Договорот на Гвардиола со Манчестер сити му истекува 2021 година, но евентуалното доаѓање на Мбапе сигурно би го натерало да размисли за продолжување на соработката со „граѓаните“.

Прочитај повеќе

Борба за ракометниот трон: Атомскиот ракомет на „фуријата“ или „старата школа“ на Червар

Слободен печат

Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Слободен печат

Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално

Слободен печат

„Шверцерите“ нема да навиваат за Косово

Слободен печат

Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ експресно во четвртфиналето, крај за Кори Гоф

Слободен печат

Остави Коментар

13 − 2 =

Прочитај повеќе

Барселона идната недела ќе направи сензационален трансфер

Слободен печат

Ерлинг Халанд: Новото големо фудбалско чудо (ВИДЕО)

Слободен печат

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Слободен печат

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат

Норвешка подобра од Словенија во натпреварот за бронзениот медал

Слободен печат