Маж тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Полиција сообраќај
Сообраќајна полиција /Фото: МИА

На 27.09.2021 во 06.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1523“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд фокус“, управувано од В.С.(56) од Скопје и патничко возило „фолксваген поло“, управувано од В.Т.(43) од Скопје, и двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.Т., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Скопје.

Видео на денот