Маж со автомобил ја пробил заштитната ограда и од мост слетал право на шини! (ВИДЕО) - Слободен печат

Маж со автомобил ја пробил заштитната ограда и од мост слетал право на шини! (ВИДЕО)

Непознат маж, возејќи „Цитроен Ц5“ ја пробил заштитната ограда кај надвозникот во Јагодина.

Под непознати околности мажот возел со голема брзина ја пробил заштитната ограда во должина од неколку метри и слетал од мостот право на пруга!

Автомобилот е цeлосно уништен, но според српските медиуми мажот е жив и во голем шок. Тој бил толку истрауматизиран што на докторите не знаел да им каже како се вика. Упатен е во општата болница во Чуприја.

Teska saobracajna nesreca dogodila se nesto pre 21 sat kada je nepoznata osoba automobilom probila zastitnu ogradu na nadvoznjaku u Jagodini (kod Republičkog SUP – a) i sletela na prugu. Automobil je potpuno smrskan. U vozilu se nalazilo jedno lice.

Publiée par Infocentrala Portal sur Jeudi 6 juin 2019

 

Прочитај повеќе

Стратегија против постојаната ерупција на корупцијата

Соња Христовска Угриновска

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Слободен печат

Стотици мигранти влегоа во Мексико, следна дестинација – САД

Слободен Печат

ПОЛСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ ИЗГЛАСАА: Судиите кои ќе ги критикуваат одлуките на власта може да останат без работа

Слободен Печат

Иванка починала во САД, се собираат средства да ја погребаат во Штип

Слободен печат

Нови проблеми за Фолксваген: Возачите од Европа бараат отштета поради скандалот со издувните гасови

Слободен Печат

Остави Коментар

13 − 10 =

Прочитај повеќе

Гутереш: Ја губиме војната против климатските промени – постои реална закана за опстанокот на човештвото

Слободен Печат

Стејт департментот ги предупреди граѓаните кои патуваат за Кина

Слободен печат

Вучиќ: Србите и Хрватите ќе имаат подобри односи во иднина

Слободен печат

Земјотрес почуствуван во Ресен

Слободен печат

Дескоска: Предметите на СЈО се камен на сопнување околу Законот за ЈО

Слободен Печат

Мајк Пенс го посети Ѕидот на плачот во Ерусалим

Слободен Печат