Маж сексуално злоставувал деца, неговата сопруга измешала шеќер со топла вода и го убила

Фото: EPA-EFE/BRENDAN DAVIS

Корина Смит (59) од Велика Британија истурила врела вода со шеќер врз нејзиниот сопруг Мајк Беинс (80), како резултат на што тој починал. Поради овој чин, таа беше осудена на доживотен затвор.

Таа го сторила злосторството откако дознала за обвинувањата дека нејзиниот сопруг сексуално злоставувал деца, меѓу кои и нивниот син и ќерка. Осудената Корина мора да помине најмалку 12 години зад решетки, пишува „Ѕun“.

Нивниот син Крег извршил самоубиство во 2007 година.

Имено, Корина измешала три кеси шеќер со топла вода и смесата ја истурила врз сопругот кој спиел во тој момент. Потоа отишла кај соседот и му рекла – „мислам дека го убив“.

Видео на денот