Маж пријавил дека со пиштол пукале кон неговото возило на скопската обиколница

Илустрација/Архива на Слободен печат

Вчера во 19.40 часот во СВР Скопје М.Т.(21) од Скопје, пријавил дека на обиколница пред клучка с.Волково-с.Орман, додека се движел со своето патничко возило, од друго возило во движење едно лице со пиштол испукало кон неговото возило, информира МВР.

Како што информираат од полицијата повредени лица нема, а се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот