Маж отворил врата на авион во Мајами и скокнал на неговото крило

Американски аеродром /Фото EPA EFE/ETIENNE LAURENT

Патник на летот на Американ Ерлајнс кој слета на Меѓународниот аеродром во Мајами ја отворил авионската врата за итни случаи, а потоа скокнал до крилото на авионот.  

Инцидентот се случил синоќа откако летот 920 слетал на аеродромот, пишува АП.  

Полицајците го уапсиле патникот  

„Полицајците веднаш го уапсија човекот. Им благодариме на членовите на нашиот тим и полицијата за нивната професионалност и брза реакција”, се вели во соопштението на Американ Ерлајнс. 

ВПЛГ објави дека немало одложувања поради инцидентот и дека сите други патници во авионот можеле да се симнат од авионот без никакви проблеми.  

Засега нема информации за причината поради која патникот ја отворил вратата за итни случаи. 

Видео на денот