9.2 C
Скопје

Матиќ: Не станува збор за среќа, ние сме на врвот, покажавме квалитет!

Манчестер Јунајтед е лидер во Премиер лигата. Оваа реченица ќе беше сосема нормална пред неколку години, а сега веста е во вистинска смисла на зборот.

– Оваа победа (против Барнли) покажа дека сме подготвени да се бориме за титулата – рече српскиот фудбалер од редовите на Јунајтед, Немања Матиќ.

Фдбалерот на Манчестер е презадоволен како се одвива ситуацијата во првенството..

– Задоволен сум од играта и од односот. Сега имаме дуел со Ливерпул. Тоа е најголемото дерби во Англија. Ќе се надигруваме и ќе видиме каде сме во однос на еден од најдобрите тимови во лигата. Ние сме подготвени. По 17 натпревари, ние сме на врвот на табелата, тоа покажува нешто. Не станува збор за среќа, покажавме квалитет. Но, не смееме да се опуштиме, мора да бидеме сконцентрирани до крај – додаде искусниот играч за врска.

Прочитајте и...  Трагедија во Бразил: Во пад на авион загинаа четворица фудбалери и претседател на клубот

Јунајтед во последните три натпревари оствари три победи, додека Ливерпул забележа две нерешени и еден пораз.

Проектилот на Погба го однесе Јунајтед на чело на табелата во Премиер лигата

Поврзани вести

Швеѓаните ја растурија Русија, Франција е силна и без Карабатиќ

Слободен печат

Арсенал замената за Озил ја најде во Реал Мадрид

Слободен печат

Хит фотка: Стоилов и Пешевски во друштво на дебелкото од Конго

Слободен печат

Египет и Парондо одат според планот, реми со Словенија за четвртфинале

Слободен печат

ВИДЕО: Солскјер конечно го победи Клоп, Фернандеш го исфрлли Ливерпул од ФА купот

Слободен печат

Моќни зборови на поддршка по авионската несреќа во Бразил: Ние знаеме како ви е, нема да бидете сами

Слободен печат

Остави Коментар