Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Матиќ е понуден на три врвни италијански клубови Јувентус, Интер и Милан, со кои се поврзуваше и во минатото.

Српскиот дефанзивец и дефинитивно е пред излезните врати на Манчестер јунајтед, британските медиуми потврдуваат дека играчот во летниот период ќе замине од „Олд Трафорд” и најверојатно ќе ја продолжи кариерата во Италија.

Матиќ е понуден на три врвни италијански клубови Јувентус, Интер и Милан, со кои се поврзуваше и во минатото.

Но, продолжуваат разговорите, особено што може во некој од нив како слободен фудбалер и без обештетување.

„Росонерите” на прва се повлекоа од можноста за ангажман на Матиќ поради неговата висока плата во Јунајтед што неофицијално изнесува девет милиони евра.

Прочитајте и...  Најскапите фудбалски трансфери: Нејмар рекордер, но Роналдо е пред сите! (ФОТО)

„Старата дама“ засега ги одложи преговорите додека „нероазурите” искажаа силен интерес за играчот од средниот ред.

Прочитај повеќе

Беше позитивен на Ковид-19, па се самоуби клупскиот лекар на Ремс!

Слободен печат

„ЌЕ ПРЕЖИВЕАМ“: Актуелна легендарна снимка на Новак Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите пет фудбалски „кражби“ во 21 век! (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје дел од иницијативата „Спортистите против коронавирусот“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Гарлик: Ќе останеме без пари доколку не продолжи Премиер лигата!

Слободен печат

Тенисерка објави слика од своите гради и порача: „Не е за помлади од 18“! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА демантира дека ЛШ мора да заврши до 3 август

Слободен печат

Европски шампион во одбојка на плажа си најде „соиграч“ во карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешен македонски борач позитивен на коронавирус

Слободен печат

Помош за четири семејства од македонските фудбалски надежи (ФОТО)

Слободен печат

Горбок: Ни ветија одговори во април, загрижени сме за иднината на Вардар!

Слободен печат

Еклстон: Би било ужасно Хамилтон со осум трки да биде шампион!

Слободен печат