Материјална штета и уништена храна во кацелариите на Нова демократија (ФОТО)

Материјална штета и уништена храна собрана од волонтери како помош за две невладини организации, предизвикаа непознати лица во нападот на канцелариите на Нова демократија во западниот дел на Атина, јави дописничката на МИА од Атина.

Од партијата коментираат дека дури и во пресрет на Божиќ, некои не можат да ја скријат нивната омраза.

-Не е само дека предизвикаа голема материјална штета. Овој пат нивната омраза ја насочија кон нашите сограѓани, бидејќи уништија храна собирана од волонтери наменета за „Насмевката на детето” и Фондацијата Христодулио. Веруваме во светите денови и им посакуваме и нив, како и на сите, честит Божиќ, пишува во соопштението од Нова демократија.

Прочитајте и...  Во хотелот „Монтенегро" кај Велес во изолација се 42 македонски граѓани

Прочитај повеќе

Во Африка 2.650 луѓе инфицирани со Ковид-19

МИА Агенција

Во Црне Гора вкупно 84 лица инфицирани со Ковид-19

МИА Агенција

Денеска сончево со умерена облачност

Горан Наумовски

Три нови случаи со Ковид-19 вчера во Косово, вкупно 91 заразен

Досега во земјава се регистрирани 241 лице заболени од Ковид-19

Обвинителството ја истражува смртта на стружанката, која почина од Ковид-19

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најнова мапа на заразени со коронавирус: 142 лица се од Скопје, 29 од Карпош

Мирослава Бурнс

Го откриваат присуството на вирусот за неколку минути: Овие земји развија брзи тестови за корона

Слободен печат

Актерката Ана Костовска од државниот карантин: Ова е за мене потврда дека можам да верувам на планот на одговорните во градов и државава

Слободен печат

Основното јавно обвинителство Охрид ќе ја истражува смртта на жената од Струга

Слободен печат

Само еден пациент позитивен на коронавирус се лекува во болницата „8 Септември“

Слободен печат

Уште двајца заразени во Црна Гора, вкупно 84 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат