Масакр во Загреб – убиени се двајца мажи, дете и три жени

Во населба во Загреб синоќа околу 21.30 часот се случи шесткратно убиство во кое се убиени двајца мажи, три жени и 10-годишно дете.

Тоа го соопшти утрово загрепската полиција. На местото на масакрот се уште се врши увид, јавија загрепски медиуми.

Убиецот според полицијата, извршил самоубиство. Локалните медиуми јавија дека можна причина за убиството е семејно насилство.

Видео на денот