МАСАКР ВО СИБИР: Војник убил најмалку осум колеги во базата

Еден руски војник убил осуммина колеги и повредил уште двајца во воена база во Сибир.
Како што е соопштено од руското министерство за одбрана, рускиот војник ја отворил вратата и убил осум војници, а повредил двајца во единица стационирана во областа Горен Улетовски во регионот Транс Бајкал.

Во соопштението се наведува дека, според прелиминарните податоци, војник пукал кон колегите бидејќи доживеал нервен слом.

„За време на смената на стража, војник отворил оган на колегите. Осум војници загинале, а двајца се повредени“, стои во соопштението.

Напаѓачот бил уапсен.

Прочитајте и...  Во овие скопски населби има најмногу заразени со ковид – 19

Поврзани вести

Катанци се редат: Уште една земја воведува карантин

Слободен печат

Владејачката партија Грузиски сон води на денешните изборите

Слободен печат

Вучиќ пристигна во Црна Гора за погребот на владиката Амфилохие

Слободен печат

ВИДЕО: Фатен еден осомничен за нападот во Лион, каде беше ранет грчки свештеник

Слободен печат

Милер: Доколу победи Трамп ќе се заострат правилата за влез на имигранти во САД

Слободен печат

Се бараат донации на Фејсбук, а возниот парк на Заеви чини колку 10 амбулатни возила, бесни од опозицијата

Слободен печат

Остави Коментар