1 C
Скопје

Мартин од „Некст тајм“ го покани Дино Мерлин во Скопје – ама погледнете каква покана одбра (ФОТО)

Мартин Филиповски од популарното дуо Некст Тајм преку својот профил на Инстаграм го покани неговиот колега Дино Мерлин во Скопје.

Имено, Филиповски преку „стори“ објава го „тагираше“ популарниот пејач кој ќе ги забавува скопјани за дочекот на најлудата ноќ . Меѓутоа поканата која ја избра Мартин, веруваме дека нема да го поколеба Дино во плановите за 31 декември.

Погледнете каква покана одбра Мартин:

Фото: Инстаграм

Инаку деновиве главна вест на социјалните мрежи беше сумата за која ќе настапува босанската ѕвезда во Скопје, меѓутоа таткото на градот, Петре Шилегов изјави дека хонорарот за Мерлин е обезеден од спонзори.

За тоа што не знаат, настапот на 31 декември на Дино Мерлин во Скопје наводно ќе изнесува 100.000 евра.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар