МАРТА СТЈУАРТ ОТКРИВА: Ова е најлесниот начин да одлепите налепници од садовите

Често се случува кога купуваме кујнски садови на нив да има хартиени налепници кои се толку залепени, што попрво ќе скршиме нокт, отколку што ќе ги одлепиме.

Постојат повеќе начини за отстранување, на пример потопување во вода и детергент, стругање со жица или гребење.

Познатата готвачка Марта Стјуарт понуди многу едноставно решение. Со фен за коса загрејте ја етикетата, а притоа лепакот ќе омекне. Веднаш отстранете ја налепницата и измијте го садот. На него нема да остане ни трага од хартија или лепак.

Прочитајте и...  Се породи ќерката на Дино Дворник: Познатата блогерка сега ќе пие пиво! (ФОТО)

Прочитај повеќе

БИДИ ДАМА, РЕКОА: Го гледавте ли најпопуларното видео во моментов? (ВИДЕО)

Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Пласидо Доминго им се извини на жртвите кои го обвинија дека сексуално ги злоупотребувал!

Слободен печат

Адел откри кога ќе објави нов албум! (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Ванеса Брајант поднесе тужба против компанијата која е сопственик на хеликоптерот во кој загинаа Коби и Џиџи!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бела торта (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Џесика Алба и нејзината ќерка изгледаат како близначки! (ФОТО)

Слободен печат

Кристијано Роналдо ги разнежни фановите на Инстаграм со фотка со децата (ФОТО)

Слободен печат

Навики кои ги уништуваат клетките на нашиот мозок: Престанете со внесување премногу шеќер во организмот!

Слободен печат

Пред пет години ме сретна мене и не зажали: Мартин од „Некст тајм“ денеска има добра причина за славење! (ФОТО)

Слободен печат

Физичката активност која на најдобар можен начин чува од сезонски вируси, еве и зошто

Слободен печат