Мароканец кој требало да биде протеран е напаѓачот со мачета во шпанските цркви

Шпанската полиција денеска изврши рација во домот на Мароканец кој е приведен за напади со мачети во две католички цркви во градот Алгерисас, на југот од земјата, во кои вчера беше убиен црковен службеник, а ранет еден парохискиот свештеник. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Полицијата се уште го истражува мотивот за вчерашните напади, … Продолжи со читање Мароканец кој требало да биде протеран е напаѓачот со мачета во шпанските цркви