Маркез пред Роси до пол позиција на Силверстоун

Членот на „Хонда“, Марк Маркез ќе стартува од пол позицијата на 12 трка сезонава во Мото ГП шампионатот кој што в недела ќе се вози за Големата награда на Велика Британија.

Во првиот ред на стартот од главната трка, в недела од 14.00 часот, ќе се најде уште Џек Милер кој ги брани боите на „Прамак Дукати“.

Австралиецот за само 10 илјадити делови од секундата беше пред Фабио Квартараро на „Петронас Јамаха“, а разликите меѓу возачите кои следуваа исто така беа мали.

Помалку од шест десетинки ги делеа првите седум натпреварувачи, а зад Квартараро се најдоа Алекс Ринс на „Сузуки“, вториот возач на „Јамаха“, Маверик Вињалес и Андреа Довициозо на „Дукати“.

Прочитајте и...  Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Во генералниот пласман моментно води Маркез со 230 бодови, пред Довициозо кој има 172.

Прочитај повеќе

Мислев дека ме бара сопругата, а тоа да ти бил Мурињо

Слободен печат

Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Слободен печат

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

два × 2 =

Прочитај повеќе

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат