Манекенката непрепознатлива, карантинот си го прави своето! (ФОТО)

Тајра Бенкс во 90-те години владееше на светската модна сцена и важеше за една од најубавите и најангажирани манекенки во тоа време.

Тајра е фотографирана деновиве во Лос Анџелес, каде и најпосетените туристички локации се празни поради коронавирусот кој масовоно се шири во САД. Заводливата манекенка очигледно полека се навикнува на новиот начин на живот, со оглед на околностите ширум светот.

профимедиа

Иако сме навикнати да ја гледаме целосно средена, и таа „има право“ да се „запушти“, да качи некој килограм или да излезе без шминка. Во лежерна комбинација и без грам шминка тешко дека ќе ја препознаете. Неуредната коса и стајлингот кој порачува дека ниту малку не се грижи за модата, на некој начин доловува како повеќето од нас се чувствуваат периодов.

профимедиа

„Сите имаме вакви и такви денови, кога не ни е до средување, но таа е јавна личност и ова не и е првпат да биде комплетно несредена“, гласат коментарите на некои нејзини фанови, кои ја критикуваат дека се однесува „премногу лежерно“ со оглед на „угледот кој треба да го негува“.

Прочитајте и...  Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Тајра, супер си!

Прочитај повеќе

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат

Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Слободен печат

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Слушнете како звучи „Слобода“, новата песна на Тамара Тодевска

Слободен печат

Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Слободен печат

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат