Мане и Рашфорд на радарот на Реал и Барселона

Садио Мане се наоѓа на листата на желби на Зинедин Зидан кои се очекува во летниот преоден рок да го засилат Реал Мадрид, а со скрстени раце нема да седи ниту Барселона која планира да купува од Манчестер јунајтед.

Зидан е убеден дека 100 милиони евра вредниот трансфер на Еден Азар од Челси е речиси сигурна работа, исто како и ангажманот на Адриен Рабио од ПСЖ со што ќе биде освежен средниот ред, и сега се насочува кон нападот. Французинот е подготвен да плати 100 милиони евра за голгетерот на Ливерпул, Садио Мане кој сезонава игра фантастично и на 42 натпревари постигна 21 гол.

Ниту Барселона не мирува, каталонскиот клуб издвои да плати 100 милиони фунти за напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд.
Иако јунајтед му понуди на Рашфорд нов договор вреден 300.000 фунти неделно, Барселона планира да ја израмни понудата само за да дојде до услугите на 21-годишниот англиски репрезентативец.

Прочитајте и...  Норвич испадна од Премиер лигата

Парите за Ташфорд, Барселона планира да ги обезбеди со продажба на Фелипе Кутињо, кој се наоѓа на радарот на неколку екипи. Челси доколку го добие спорот со УЕФА пред арбитражниот суд во Лозана и му биде укината забраната за трансфери, е подготвен да плати 120 милиони евра за Бразилецот, а истата сума ја подготвува и ПСЖ.

Прочитај повеќе

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат