Мандиќ е донесена во суд, МВР врши претрес во нејзиниот дом – Слободен печат
ВестиМакедонија

Мандиќ е донесена во суд, МВР врши претрес во нејзиниот дом

За Мандиќ се бара притвор, додека за другите денешни осомничени се бара мерка претпазливост.

Јасна Мандиќ, заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, пристигна во Кривичен суд, откако пред неа дојде и шефицата на јавно обвинителство, Вилма Рускоска.

За „Слободен печат“ од МВР изјавија дека моментално се претресува домот на Мандиќ, по налог на ОЈО. Таму се бараат докази и документи од Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Бојан Јовановски.

За Мандиќ се бара притвор, додека за другите денешни осомничени се бара мерка претпазливост.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close