Манџукиќ си оди од Јуве, но останува во Италија

Марио Манџукиќ би можел во јануари да направи изненадувачки трансфер, и од Јувентус се пресели во редовите на Милан, тврди италијанскиот весник „Џорнале“.

Искусниот хрватски напаѓач ги договори личните услови со „росонерите“, иако се веруваше дека е блиску до потпис со Манчестер јунајтед.

Овој 33-годишен фудбалер го привлече и вниманието на Интер, но „Старата дама“ посакува да го пушти популарниот „Манџо“ да игра на „Сан Сиро“.

Така, Хрватот се очекува да им се придружи на сонародниците Анте Ребиќ и функционерот Звонимир Бобан.

Во својата кариера освен за италијанскиот шампион Јуве, ги бранеше уште боите на Атлетико Мадрид и Баерн. Со германскиот клуб успеа да ја освои Лигата на шампионите, а беше дел уште од Волфсбург и Динамо Загреб.

Прочитајте и...  „Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Прочитај повеќе

Барселона криела дека има пет заразени играчи?

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат