Манчестер сити прв финалист во ФА купот

Манчестер сити ќе игра во финалето на англискиот ФА куп, откако забележа минимална победа над Брајтон со 1:0 во првото полуфинале. Голот вреден финале, го постигна Габриел Жезус во 4. минута.

Противник на „граѓаните” во дуелот за трофејот ќе биде подобриот од второто полуфинале во кое ќе играат Вотфорд и Вулверхемптон.

Прочитајте и...  Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Прочитај повеќе

Шансите за Ливерпул да дојде титулата се продолжуваат: Премиер лигата повторно одложена

Слободен печат

Дрогба поради скандалозниот предлог: Африка не е лабораторија за тестирање!

Слободен печат

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат