Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер јунајтед убедливо на домашен терен ја совладаа екипата на Борнмут со 5:2 во рамките од 33 коло во најсилното англиско првенство.

Нови три важни бода за „црвените ѓаволи“ кои се борат за едно од местата кои водат во групите на ЛШ следната сезона, моментно се на четвртото место со 55 бодови, еден повеќе од Челси кој има меч помалку.

На денешниот дуел во составот на Оле Гунар Солскјер двапати во листата на стрелците се запиша Гринвуд, а по еднаш Решфорд, Марсијал и Фернандеш кој воедно запиша и две асистенции.

На спротивната страна Станислас се погрижи за водство на гостите, но нивните ривали направија пресврт, а вториот погодок беше дело на Кинг од пенал во 49 минута од средбата.

Прочитајте и...  НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Во саботната програма, Брајтон на гости триумфираше кај Норич (0:1), а Лестер со 3:0 беше подобар од Кристал палас. Од 18.30 часот Вулверхемптон е домаќин на Арсенал, а од 21.00 часот Челси ќе ги одмери силите со Ватфорд.

Прочитај повеќе

Официјално: Ѓоковиќ ќе игра на „УС Опен“!

Слободен печат

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат