Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Веспрем останува единствениот без во шампионатот, со моментно 34 бодови на второто место, но и два меча помалку зад лидерот Пик Сегед.

Денеска и во својот 17 натпревар сезонава во најсилното унгарско ракометно првенство составот на Веспрем славеше убедливо над Будакалаш.

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков беше втор стрелец во триумфот на домашната екипа со седум голови, еден од пенал.

Поефикасен од него беше Гаспер Маргуч со девет голови, а на спротивната страна Тамас Колер запиша осум погодоци.

Веспрем останува единствениот без во шампионатот, со моментно 34 бодови на второто место, но и два меча помалку зад лидерот Пик Сегед.

Веспрем веќе го има обезбедено местото во осминафиналето во Лигата на шампионите, својот последен меч во групната фаза ќе го има на 29 февруари во Украина против Мотор Запорожје.

Прочитајте и...  Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Прочитај повеќе

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат

Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Слободен печат

Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Слободен печат

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат

Барселона има план како летово да дојде и до Лаутаро и до Нејмар

Слободен печат

Порака до УЕФА: Полоши сте од Трамп

Слободен печат