Манасков се „распука“ пред мечот со Вардар

Дејан Манасков беше најзаслужен за осмата победа по ред во најсилниот унгарски шампионат остварена на домашен терен денеска против Ѓонѓоши со резултат 34:27 (19:15)

Нашето лево репрезентативно крило беше прв стрелец со 11 голови и го очекува во една одлична форма македонскиот и европски шампион Вардар наредниот викенд.

В сабота ќе се игра мечот од петтото коло во групата „Б“ помеѓу Веспрем и Вардар, а според најавите сите влезници за оваа пресметка се продадени, па така се очекува една „пеколна“ атмосфера во Веспрем арената.

На табелата во унгарското првенство лидер е Веспрем, а во групата „Б“ од ЛШ се наоѓа на четвртото место со четири бода, два помалку од третопласираниот Вардар.

Прочитајте и...  Интервју со Раде Стојановиќ: РК Охрид има најдобра одбрана во лигата, заедно со навивачите до нови победи!

Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат