Манасков поуспешен од Лазаров во македонската пресметка во ЛШ

Дербито во првото коло од ракометната Лига на шампионите се одигра во Нант каде Веспрем славеше во 28:24.

Овој дуел претставуваше и пресметка помеѓу македонските репрезентативци, Кире Лазаров и Дејан Манасков, а како победник излезе помладиот Манасков.

Двајцата македонски репрезентативци беа најефикасни во своите екипи со пет постигнати гола. 

Во второто дерби на стартот од ЛШ, Фленсбург со голот на Согард Јоханесен во последната минута го совлада Киеце со 31:30.

Резултати:
Целје – Алборг 29:31
Мешков Брест – Вардар 24:22
Фленсбург – Киелце 31:30
Нант – Веспрем 24:28

Прочитајте и...  Кошаркарската сезона стартува на 10. октомври

Прочитај повеќе

Коронавирусот го одложува новиот меч на Џенова и Пандев!?

Слободен печат

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат