Манасков: Поради поразите, Вардар ќе биде мотивиран

Сезонава Вардар игра доста променливо и во последните две кола доживеа два порази од Киелце и од Брест Мешков.

Сепак, македонскиот репрезентативец и поранешен член на Вардар, Дејан Манасков, смета дека не смее да се потценат „црвено-црните“ иако се наоѓаат во лоша серија и свесен е дека неговиот Веспрем го очекува тежок натпревар.

– Натпреварот во Скопје е многу важен за нас. Тие загубија некои средби на домашен терен, но токму поради тоа Вардар ќе биде дополнително мотивиран. Салата ќе биде преполна, така што ќе биде убава атмосфера за игра. Мораме да се сконцентрираме на нашето издание, да не размислуваме многу за противникот бидејќи ако играме како што знаеме, верувам дека ќе победиме – изјави Манасков.

Прочитајте и...  Совршен тренер: Комбинација на Клоп и Гвардиола

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

пет × оне =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат