Манасков и Веспрем „фуриозно“ пред дуелот со Вардар

Денеска во рамките од четвртото коло од Лигата на шампионите на домашен терен екипата на Веспрем убедливо со 38:28 го совлада Порто.

Најефикасен кај домаќините беше Нилсон со осум голови, два помалку запиша Ненадиќ, а нашиот репрезентативец Дејан Манасков имаше еден погодок.

За португалскиот претставник шест голови забележа Итуриза Алварез, а четири беа дело на Мбенге.

На табелата во групата „Б“ води Кил како единствен без пораз со седум бодови, по шест имаат Монпелје и Вардар, по четири Веспрем и Порто, три има Келце, два Мешков Брест, а на дното е Мотор Запорожје.

Во наредното петто коло Веспрем е домаќин на македонскиот и европски шампион Вардар на 19 октомври.

Прочитајте и...  Гризман е како буре барут, двете екипи од Манчестер тропнаа на вратата на Барселона

Прочитај повеќе

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат

Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Слободен печат

Трансфер бомба во најава, Санчо ја договори платата со англиски гигант

Слободен печат