Малума за бадијала пристигна во Грција: Му ги откажаа концертите во Солун и Атина!

Поради новите мерки во Грција за превенција од коронавирусот и откажување на културни и уметнички настани со над 1.000 лица, концертите на колумбиската музичка ѕвезда Малума, закажани за 11 март 2020 во Атина и 13 март во Солун, нема да се одржат, потврдуваат организаторите на концертите за дописничката на МИА од Атина.

Колумбискиот пејач е особено популарен меѓу младите, а за концертите во Грција, особено за оној во Солун, имаше организирани тури и од неколку македонски туристички агенции.

– Комисијата на Министерството за здравство на денешниот состанок одлучи да се одложат сите уметнички настани со повеќе од 1.000 лица. Според тоа, двата концерта на Малума на 11 март во Атина и на 13 март во Солун, нема да се одржат. Се очекува известување од менаџментот на пејачот за тоа дали ќе бидат презакажани на други датуми или ќе бидат сосема откажани, соопштија од компанијата задолжена за продажба на билети за концертот.

Организаторите на концертите во Грција велат дека дополнително ќе биде соопштено дали ќе се одредат нови датуми.

Иако концертот во Атина беше закажан за в четврток, Малума веќе се наоѓа во грчката престолнина.

Прочитајте и...  Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат

На кого Александар Тарабунов вели: „Дај ми“? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Слободен печат

Дали нешто ѕирка од бикинито на Дунавка Трифуновска? (ФОТО)

Васко Спасоски

Анџелина Џоли бара промена на судијата, тврди дека тој има близок однос со адвокатката на Бред Пит

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Народни лекови со кромид што ќе ви решат многу здравствени проблеми

Слободен печат

Се топат во уста: Посни крофни

Слободен печат

Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Слободен печат

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат