Малолетно девојче од Нови Сад го совладало педофилот кој ја снимал додека се туширала

За жал, станува збор за домарот на спортскиот центар, кој децата и спортистите добро го познавале.

Полицијата го уапсила Бора К. (59) од Ковиљ заради сомневање дека со мобилниот телефон фотографирал 15-годишно девојче кое после тренингот се туширало во соблекувалната на Спортскиот бизнис центар во Војводина. Девојчето инаку припаѓало на боксерскиот клуб „Војводина“.

Таа додека се туширала во соблекувалната го здогледала човекот како ја фотографира со неговиот мобилен телефон.

– Таа го фатила во соблекувалната број шест. Секако дека пробал да бега, но нејзината храброст била толку голема што не му дозволила да бега. Своето знаење и вештина го применила за таа да го уапси, вели Милан Козомора, спортскиот директор на БК „Војводина“ за Пинк.

За жал, станува збор за домарот на спортскиот центар, кој децата и спортистите добро го познавале.

Прочитајте и...  Ванг: САД туркаат кон нова студена војна

Козомора вели дека човекот кој бил задолжен за нивната безбедност го злоупотребил се тоа и го фотографирал девојчето.

Како што неофицијално дознава Пинк, Бора К. е женет, нема деца, а соседите го знаат како добар молер и мирен човек.

Веднаш по пријавата, полицијата го пронашла осомничениот и му одредиле задржување до 48 часа. Тој, покрај кривичната пријава, ќе биде однесен во Основото јавно обвинителство во Нови Сад.

Прочитај повеќе

Кој е посилен од државата?

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат

Скоро пет и пол милиони лица заразени со Ковид-19

Слободен печат

Земјотрес го погоди Иран, најмалку 6 лица повредени

Слободен печат

Јовески: Поради новонастаната состојба одредени дејствија се одлагаат или не се преземаат

Слободен печат

Најмалку 107 лица заразени со коронавирус на миса во Франкфурт

Слободен печат

Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Слободен печат