1 C
Скопје

Малолетно девојче бакнувано и допирано по интимните делови

Млада мајка од Скопје во полициска станица пријавила дека нејзината малолетна ќерка била допирана и бакнувана од страна на лице со иницијали Џ.Н., информира МВР.

-На 21.07.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, 31 – годишна жена од Скопје пријавила дека на 19.07.2020 околу 18.30 часот нејзината малолетна ќерка била допирана и бакнувана од Џ.Н..- наведува МВР во дневниот билтен.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Поврзани вести

Приведен 46-годишен маж од Прилеп поради обљуба на малолетничка

Слободен печат

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Слободен печат

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Слободен печат

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Остави Коментар