Малолетник со џип повредил пешак на паркинг

Полиција / Фото: МВР

 Во текот на вчерашниот ден на паркинг во Негорски бањи се случи незгода каде со тешки телесни повреди се здобил пешакот Ѓ.З. (42) од Неготино, соопштија од СВР Гевгелија.

-Теренско возило „ленд ровер“, со кавадаречка регистарација, управувано од малолетно лице од Неготино, удрило во паркиран автомобил „опел“ и во автомобил „фиат“, кој пак, удрил во уште едно возило – „фолксваген поло“, велат од МВР.

 

Видео на денот