7 C
Скопје

Малолетник со автомобил излетал од патот, двајца тешко повредени

Ноќеска во полиција било пријавено дека на регионалниот пат село Неготино- автопат, пред Неготинска клучка, автомобил „ауди А8“, со гостиварски регистарски ознаки, управувувано од 16-годишник од село Градец, излетало од коловозот и удрило во земјен пат.

Во незгодата, совозачот Р.Е. се здобил со тешки телесни повреди, а возачот се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Гостивар, каде што биле пренесени за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Прочитајте и...  Тетовец со туѓ идентитет за пари лажел дека синот, сопругата и ќерката починале во сообраќајка

Поврзани вести

Осуденик почина во затвор

Слободен печат

Нападната екипа на Брза Пoмош: Го спасиле од сигурна смрт, а тој возвратил со агресија

Слободен печат

Семејна драма во Градско: Татко насила го грабнал малолетниот син од домот мајката

Слободен печат

Тетовец со туѓ идентитет за пари лажел дека синот, сопругата и ќерката починале во сообраќајка

Слободен печат

Притворен е гостиварец кој извршил разбојничка кражба

Сандаци со муниција од Втората светска војна пронајдени кај Машка плажа во Струга

Остави Коментар