Малолетник од Тетово физички нападнат и повреден со нож

Четириесет и двегодишен жител од тетовски Порој-Дреновец, вчеравечер во 21 часот и 10 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 19 часот во Тетово, неговиот малолетен син физички бил нападнат и со остар предмет повреден од друг малолетник.

„Пријавениот малолетник со неговиот татко исто така, од Порој-Дреновец, нешто подоцна се пријавиле во Полициската станица Тетово. Случајот е целосно расчистен и ќе биде заокружен со соодветен поднесок, соопштија од СВР Тетово.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот