Малолетник нападнат на игралиште во Криволак

тепачка
Илустрација: Тепачка / Фото: МИА

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Малолетник бил нападнат на игралиште синоќа во неготинското село Криволак, информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.

Ф.М. (30) од Криволак пријавил во Полициската станица Неготино  дека синоќа околу 18 часот на игралиштето во основното училиште, неговиот 17-годишен син бил физички нападнат од Р.Т.(30).

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Видео на денот